Oferujemy pełną obsługę serwisową wag i urządzeń ważących różnego rodzaju (m.in. serwis wag samochodowych, serwis wag kolejowych, serwis drukarek wagowych, serwis wyświetlaczy wagowych i urządzeń współpracujących). W naszej ofercie usług znajduje się również naprawa wag kolejowych czy samochodowych. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem pozwalającym na szybkie zdiagnozowanie usterki. Wykwalifikowany zespół specjalistów zajmie się naprawą wszelkiego rodzaju awarii mechanicznych, błędów elektroniki i innych usterek powodujących nieprawidłową pracę urządzenia.
Niezbędne uprawnienia działu serwisowego
Nasz dział serwisowy posiada niezbędne uprawnienia oraz przeszedł specjalistyczne szkolenia uprawniające do prac we wszystkich gałęziach przemysłu. Dzięki temu mają Państwo gwarancję, że swoją pracę wykonujemy rzetelnie i z pewnością można nam zaufać.
Serwis wag samochodowych
Każdą naprawę rozpoczynamy od diagnostyki uszkodzenia oraz przygotowania wstępnej wyceny naprawy. Przez cały czas jesteśmy w stałym kontakcie z klientem, informując o jej przebiegu.
Co przeprowadzamy?
Wykonają Państwo u nas:
- Naprawa wag samochodowych, kolejowych i każdego rodzaju wag elektronicznych i mechanicznych,
- Serwis i okresowy przegląd wag i systemów wagowych – serwis wag samochodowych, serwis wag kolejowych,
- Kalibrację wag wzorcami masy,
- Hybrydyzację wag mechanicznych.
Legalizacja wag samochodowych, legalizacja wag kolejowych
Przypominamy, że każda waga nie używana prywatnie (czyli nie w ramach tzw. użytku własnego) musi zostać zalegalizowana przez uprawnione do tego instytucje. Legalizacja powinna być przeprowadzana regularnie, tak by wskazania wagi były prawidłowe i nie odbiegały od rzeczywistego ciężaru ważonych przedmiotów lub produktów. Szczególnie istotne jest to w handlu, przemyśle, czy też przy procesach technologicznych oraz w ochronie zdrowia. Legalizacja jest wymagana po każdej kalibracji.
Kalibracja wag samochodowych, kalibracja wag kolejowych
Należy te z mieć na uwadze fakt, ze w miarę upływu czasu waga może się rozkalibrować. Dlatego też w przypadku gdy wyniki na wadze nie odpowiadają rzeczywistym ciężarom ważonych przedmiotów, zalecamy kontakt z naszym działem serwisu celem zweryfikowania Państwa wątpliwości.
Eksploatacja wagi samochodowej i kolejowej – zalecenia
Należy również pamiętać o właściwych warunkach eksploatacji wagi. Oto podstawowe zalecenia:
- Każda waga powinna być eksploatowana zgodnie z instrukcją obsługi i zaleceniami producenta.
- Waga musi być zawsze prawidłowo wypoziomowana
- Zabronione jest przeciążanie wagi – może to spowodować trwałe uszkodzenia mechanizmów ważących, a tym samym zniszczenie wagi. Każde urządzenie ma zakres pomiarowy (maksymalny i minimalny ciężar jaki można na nim zważyć) i w tych ramach powinien się poruszać użytkownik.
- Waga musi być użytkowana na stabilnym podłożu, które nie będzie się uginało pod ciężarem wagi i produktów. Inaczej pomiar może być zafałszowany.
- Towary na wadze należy kłaść delikatnie i w wyczuciem. Wrzucanie towarów na platformę ważącą lub nagłe obciążanie wagi może prowadzić do jej uszkodzenia.
- W przypadku wag samochodowych wjazd i zjazd z wagi powinien odbywać się z prędkością ok. 5 km/h. Całkowicie zabronione jest gwałtowne hamowanie na wadze. Są to dwie główne przyczyny awarii.
- Wagi nie mogą być zanieczyszczone. Pył, brud i inne czynniki mogą wpływać na wartości pomiaru, fałszując wyniki i niszcząc mechanizmy. Brudna waga ulega również szybszemu zużyciu. Utrzymywanie przestrzeni podpomostowej oraz szczelin między wagą a najazdami w czystości zapobiegnie przymarzaniu wagi w okresie zimowym.
- Wagi zewnętrzne narażone są na negatywny wpływ czynników atmosferycznych. Powinno się więc regularnie kontrolować ich stan pod kątem korozji, zgodności pomiaru i działania mechanizmów.
Serdecznie zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszych usług.